piątek, kwietnia 06, 2018

Rodzinne uroczystości czyli co założyć na komunię czy chrzest?

Rok 2018 to wyjątkowy czas dla naszej rodziny z racji wielu ważnych dla nas rodzinnych uroczystości.Pojawienie sie kolejnej Małej Istotki zaowocowało chrzcinami, które już za parę dni. W maju czekają nas 2 komunie gdzie i dla mnie i dla mojego męża będzie to szczególna rola - matki i ojca chrzestnego. Lato za to przyniesie ślub siostry.

Każda z tych ważnych chwil wymaga również szczególnego stroju. Jednak jest ogroma różnica między tym co założyć można na komunię i chrzciny a tym co na wesele.

Jako, że w tym roku temat ten jest mi bardzo bliski postanowiłam rozwinąć go nieco na blogu.

Bycie matką chrzestną to ogromna radość i zaszczyt. Pamiętam jak bardzo cieszyłam się kiedy mnie o to poproszono. Dziś moja Mała idzie do Pierwszej Komunii Świętej a ja mam wrażenie jakby minął cały wiek (i jakoś od razu starzej się czuję...). Cieszę się, że mam z moją cóką chrzestną bardzo dobry kontakt i uczestniczę w jej życiu i wychowaniu. Za kilka tygodni przed nami kolejne wielkie wydarzenie i powiem szczerze, że nieco się nim stresuję......

Uroczystości kościelne jak chrzciny czy komunia zobowiązują również do przestrzegania pewnych zasad w kwestii stroju. Tak jak weselna cekinowa suknia nie wyróżni się z tłumu gości podczas ślubu tak podczas chrztu czy komunii będzie wyglądać niestosownie. Ponadto, nie powinniśmy zakładać:
- dużego dekoltu
- sukienek czy topów bez ramiączek (chyba, że skrzętnie ukryjemy je pod marynarką)
- za krótkich sukienek czy spódnic
- podartych spodni (lubianych przez większość dziurawych np boyfriendów)
- krótkich spodenek
- topów czy sukienek z prześwitaującą spod spodu bielizną
- butów sportowych czy japonek
Lista jest z pewnością dłuższa ale to pierwsze rzeczy jakie przychodzą mi do głowy.

Jeszcze nie jestem pewna na jaki zestaw się zdecyduję ale zapewne nie będzie to suknia w cekiny czy z wielkim dekoltem (których i tak w szafie nie mam ale na komunię z pewnością by się nie nadawały). Stawiam na ubrania, które lubię najbardziej i które już mam w swojej szafie. Pozostaje tylko kwestia dobrania tych rzeczy razem. Kluczową rolę odegra tu z pewnością pogoda!

Jeśli któraś z Was ma małą zagwostkę co na siebie założyć właśnie na komunię czy chrzest a ciężko znaleźć Wam coś u siebie w szafie, mam dla Was małe zestawienie sieciówkowe, które mam nadzieję pomoże Wam dokonać wyboru:

- (oczywiście) MARYNARKA lub GARNITUR
Jeśli mamy w domu marynarkę nie musimy szukać za wiele do eleganckiej stylizaji. Wystarczą proste jednokolore spodnie lub jeśli marynarka jest jednokolorowa możemy sobie pozwolić na np. kwieciste czy kraciaste cygaretki i jednolity top. Ale jeśli nie mamy spodni materiałowych w kant możemy również założyć białe lub czarne jeansy bo te materiałem czy fakturą nie będą wiele różnić się od tych eleganckich. Natomiast jeśli zdecydujemy się na garnitur sprawa jest o wiele prostsza bo wtedy dokładamy tylko top i buty.
1. Mango / 2. Bershka / 3. NA-KD / 4. &otherstories / 5. Aggi.pl 


 6. Mohito / 7. ZARA / 8. Bershka / 9. Massimo Dutti / 10. Mango


- SUKIENKA
Podobnie jak garnitur, sukienka to już powiedzmy 70% stylizacji, tyle, że w tym przypadku wystarczą buty i jesteśmy gotowe! W zależnoći od pogody możemy założyć na wierzch marynarkę lub wiosenny płaszcz i możemy wychodzić!
1. Pakuten / 2. Mango / 3. Aggi,pl / 4. Mango / 5. Bonprix 


6. Zara7. Aggi.pl / 8. Pakuten/ 9. Bonprix / 10. Zara


KOMBINEZON
Wiem, nie każdy czuje się w nim dobrze ale może jeszcze nie miałaś szansy przymierzyć? Może to właśnie dla Ciebie będzie świetną alternatywą do sukienek czy spódnic? Jeśli masz go w swojej szafie to do kompletnego wyjściowego looku wystrczy dobrać czarne lub cieliste szpilki a dzięki temu będziemy wyglądać naprawdę bardzo elegancko!
Copyright © 2017 Other Than Pink