piątek, sierpnia 19, 2016

Megan Hess i jej modowe arcydzieła na obrazkach

Dziś nieco inny wpis niż zwykle choć nadal w kręgu mody. Choć nnie jestem żadną znawczynią sztuki czy jej koneserem to mam swoich ulubieńców wśród artystów. Od kilku lat jestem ogromną fanką dzieł Megan Hess. Łączy się to oczywiście z moimi modowymi zainteresowaniami :-)


Przymierzam się do zakupu jednego z jej obrazów (można je kupić na jej oficjalnej stronie internetowej (meganhess.com) ale i na wielu innych portalach aukcyjnych. Nie są obrzydliwie drogie jak inne dzieła sztuki ale wybór jest trudny bo wszystkie rysunki są cudowne. Sądzę, że $295 za rozmiar 40cm x 30cm to nie jest wygórowana cena. Obrazy można nabyć w różnych rozmiarach.


Megan Hess jest światowej sławy ilustratorką mody. Wiele domów mody czy sławnych osobistości z nią współpracuje, m.in: Prada, Dior, Louis Vuitton, Tiffany&Co, Yves Saint LAurent, Vogue, Harpers Bazaar, Fendi, Laduree, Montblanc, Balenciaga i wiele innych! Urodziła się w Australii a jej siostrą jest Kerrie Hess, któa również zyskała sławę dzięki swoim modowym malunkom. Różnica między ich ilustracjami polega na sposobie ich tworzenia - Megan maluje piórem a Kerrie farbami.


Ostatnio w mojej biblioteczce pojawiły się dwa bardzo fajne albumy z ilustracjami Megan. Do kolekcji dołączy wkrótce trzeci - "The Dress". Przepiękne wydania "Coco Chanel" i "Fashion house" a na każdej stronie jej arcydzieła. W zasadzie w ramki można by było oprawić każdą stronę tych albumów zamiast kupować obrazy! ;-) Ale sami musicie to sprawdzić :-)

"Coco.." to bardzo fajna pigułka biograficzna Chanel z przecudownymi ilustracjami i sentencjami tej wielkiej kreatorki mody.

"Fashion house" to z kolei przegląd wnętrz i stylów różnych epok i domów mody.
Uczta dla oka! Moim zdaniem piękny prezent dla kogoś interesującego się modą. Miłego weekendu kochani a w następnym poście szykuję dla Was coś specjalnego ;-) Pozdrawiam!

Copyright © 2017 Other Than Pink