poniedziałek, marca 06, 2017

Buty na wiosnę czyli mokasyny, lordsy, derby, brogsy i slip-on'y

Pamiętam, że jak byłam mała to pierwsze lżejsze obuwie po zimie mama pozwalała mi założyć dopiero na Wielkanoc. Co roku z utęsknieniem czekałam na tę chwilę by móc w końcu wyskoczyć z grubych kozaków i wsunąć stopę w rajtuzkach w tak zwane 'lakierki'! Kto pamięta lakierki? Spiczasty czubek, pasek na pięcie (ale tylko do ozdoby) i mikroskopijny obcasik, który cudownie stukał na chodniku. Im lepiej i głośniej stukał tym buty były bardziej 'wypasione' ;-P
Oczywiście wypas wtedy to był tylko właśnie stukający obcasik ale idąc do szkoły słychać było taką melodię dzwoniących o płyty chodnika lakierków. Dziś obuwie jest mniej sezonowe a bardziej staramy się kupować coś co może nam służyć nie tylko o jednej porze roku. Choć wiosna dawała nam już swoją mini zapowiedź to jeszcze za wcześnie na baleriny i cygaretki. Za to do pracy możemy zamienić botki i kozaki na już nieco mniej zabudowane obuwie jak mokasyny, slipony czy lordsy ale nasze stopy jeszcze będą dobrze okryte.

Już kilka sezonów temu pojawiła się u mnie pierwsza pary sliponów i brogsów ale obecnie na rynku jest absolutne odrodzenie butów tego typu.
Brogsy, mokasyny czy derby to męskie buty, które znalały odwzorowanie również w damskim stylu. Bardzo lubię ten męski akcent w mojej garderobie i często przydają się w zestawach do pracy. Wygodne bo na płaskiej podeszwie w tym sezonie podwyższono je o centymetr lub dwa więc będą pasowały również niskim osobom. Przepiękne modele może znaleźć niemal we wszystkich sklepach:
ZaraBershka  - 11 120zł TUTAJ/ 12 140zł TUTAJ
Stradivarius - 13 140zł TUTAJ
H&M - 14 180zł TUTAJNext
Copyright © 2017 Other Than Pink